С кого общуваме работно и прекарваме свободното си време има по-голямо

...
С кого общуваме работно и прекарваме свободното си време има по-голямо
Коментари Харесай

Богатите избягват песимистите

С кого поддържаме връзка работно и прекарваме свободното си време има по-голямо значение, в сравнение с допускаме. Всъщност, другарствата имат отношение към положението на банковата ни сметка, предава Мениджър Нюз. 

Това показва Business Insider в показване на нова книга на създателя Томас Си Корли, издадена в Щатите. Корли изкучава навиците на богати хора в Америка в продължение на 5 години и доближава до заключението, че всички те избягват един вид персона: песимистите. 

" Милионерите, които сами са натрупали благосъстоянието си, са доста съответни във връзка с това с кого желаят да се асоциират ", написа Корли в книгата  " Променете навиците си, променете живота си " ( " Change Your Habits, Change Your Life " ). " Човек е толкоз сполучлив, колкото тези, с които постоянно се свързва. Богатите постоянно се оглеждат за хора, които са целево насочени, оптимисти, въодушевени и които като цяло имат позитивна умствена настройка ", написа създателят. 

Оказва се, че 86% от заможните лица в проучването му са основали табиет да се свързват единствено с други хора, които имат мислене, насочено към основаването на триумфи. Богатите се пробват да лимитират контактите си с токсични, нагатични персони. Да заменят отрицателните другарства и познанства с позитивни е важно за тях. Позитивното, оптимистично мислене е аршин дали ще те позволен в кръга си. Те считат, че " дълготрайният триумф е вероятен единствено когато имаме позитивна позиция ", цитира Корли един от следените от него в изследването му. 

Прочетете целия текст в Мениджър Нюз.

Източник: obekti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР